У наших друзів – Новгород-Сіверському МБК проходить виставка робіт Тетяни Власенко. Ділимось враженнями
Ні для кого не секрет, що Новгород-Сіверщина славиться своїми творчими людьми. Одна з них це Тетяна Власенко. Сьогодні розпочалась виставка її робіт під назвою “Світ моїх захоплень”, яку ми відвідали разом з представниками міської бібліотеки.
Першим об’єктом, що привернув нашу увагу, був килим, котрій висів на стіні. Спочатку було не зовсім зрозуміло, що ж це за дивовижний витвір мистецтва, але якщо придивитись поближче – можна було побачити руку майстра, бо увесь килим вишитий вручну. Зі слів Тетяни цьому килиму вже близько сотні років. Їй стало сумно, що він застарів, і хотілось якось оновити. Як у справжнього майстра – в хід пішло все що тільки можливо, тому значна частина килима вишита нитками, котрі були отримані з одягу.
Картини і фотографії – ще один тип творчості, котрий був представлений на виставці. І хоча ці картини, зі слів Тетяни, є так званими “картинами по номерах”, все одно зачаровує поєднання кольорів і те, як людина знаходить себе не тільки у вишивці, але і у інших видах робіт. Кожна світлина будь-якої людини це є світ, котрий ти спостерігаєш крізь її очі. І не менш приємно було дивитись на фотографії, котрі також мали свій шарм і свою душу.
Як можна помітити по роботах – одним з основних видів творчості у Тетяни є вишивка. Є роботи як вишиті хрестиком, так і вишиті гладдю. Окремий вид мистецтва це зроблена Тетяною вишиванка – зараз не часто зустрінеш людей, котрі роблять це вручну, бо в наш час дуже розповсюджена машинна вишивка. Втім, зі слів Тетяниної колеги – директорки Горбівського сільського будинку культури Олени Короткевич, дизайн вишиванок для місцевого клубу розробляла також Тетяна. Вони закупили тканину і всі разом робили вишивку. Тож майстерність і талант авторки виставки ще раз довели, що не дивлячись на можливість машинної вишивки, традиції не забуваються і в цьому краю все ще жива справжня українська вишиванка!
Окрім вишивки Тетяна полюбляє робити іграшки. Посміхаючись вона розповідає, що часом іграшки “самі вирішують яким їм бути”, і під час роботи лялька, котра спочатку планувалась як хлопчик, може стати дівчинкою, а штанці можуть бути замінені на спідницю. Чудово, коли натхнення приходить до людини вже під час роботи, і на мою думку саме це є доказом того, що в кожну роботу людина вкладає краплинку своєї душі.
Не забуває Тетяна і про інші традиції, як то збирання трав.
На виставці були представлені і подарункові пакуночки з травами, котрі всі охочі могли взяти з собою.
А от з такою річчю як ґердан я зустрівся за своє життя вперше. Тетяна жаліється, що бісер був “не тої якості”, тож робився він з матеріалів які були на той момент. Його створення припало на початок війни/окупації, і тим приємніше знати, що навіть тоді сіверщина не здавалась і були люди, котрим внутрішню силу надавали національні символи. Не менш символічними є і “сльозки” в нижньому обрамлені ґердана.
Не менш казковими були і мотанки, котрі були представлені на виставці. Я дуже полюбляю маленькі деталі у роботах, і тут їх дуже багато. Чи тільки мені здається, які чарівні ці маленькі квіточки?
Кожна робота Тетяни це просто витвір мистецтва, який надихає своїми барвами і різним підходом. Авторка робіт не дуже полюбляє зациклюватись на одному виді творчості, тож кожен зможе знайти серед її робіт щось своє, що сподобається саме йому. Виставка триватиме приблизно до 14 березня і проходить в укритті міського будинку культури, тож у вас все ще є можливість її відвідати і побачити ці чудові роботи на власні очі.
Після відкриття виставки на гостей чекав фуршетний стіл, тож всі бажаючі окрім того, що насолодились творчістю, також могли поласувати чимось смачненьким.
Дуже приємно відвідувати заходи, на яких ти бачиш творчість і внутрішній світ людини. Ще більш цінно, коли ця людина присутня і ти можеш безпосередньо у неї перепитати, чим саме вона надихалась під час створення робіт. Зазираючи у ці роботи ти, неначе, зазираєш у серце людини. Чарівне серце талановитої майстрині, на виставці якої ми сьогодні побували.
А ще Тетяна пише вірші, декілька з яких можна почути у відео з відкриття виставки:
Відкрийте більше з КЗ "Новгород-Сіверська міська бібліотека"
Підпишіться, щоб отримувати найсвіжіші записи на вашу електронну пошту.
2 коментарі